Sagamore Spirit Cask Strength


Sagamore | Whisky | Rye | Verenigde Staten | 70cl | 56,1%

Sagamore Spirit Cask Strength
Bezig met laden...
 
De exacte uitvoering, nummers en datums (lot, vat, batch, fles, …) die op deze foto's getoond worden kunnen verschillen van het geleverde product. Moodshots kunnen ontworpen zijn met behulp van AI. Meer informatie
€ 77,59 incl. BTW
Prijs per L: € 110,84 incl. BTW
Online: meteen leverbaar
Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden!
Onze winkel in Zolder: op bestelling
Bel ons voor huidige beschikbaarheid.
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Vanaf €70 verlaagde verzendkosten, vanaf €150 gratis levering
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes

83 Broekmans Tokens te verdienen

Bij aankoop van dit artikel via een ingelogd account spaar je 83 loyalty token(s) die later ingezet kunnen worden om onze meest exclusieve producten te verkrijgen.
Voorwaarden voor deelname aan het loyaltyprogramma

Ons koopadvies voor Sagamore Spirit Cask Strength

De Sagamore Spirit Cask Strength is een goede keuze voor liefhebbers die houden van de betere rye whiskey. Deze whiskey komt uit Verenigde Staten en werd gebotteld op een vatsterkte van maar liefst 56,1%. Ideaal voor wie al wat ervaring heeft met whiskey en toe is aan iets kruidigers en complexer. Perfect om van te genieten na een lange dag, of om als verrassend cadeau te geven.

Smaakprofiel van deze whisky

Bloemig
Ziltig
Geturfd
Houtig
Gekruid
Fruitig

Ontdek producten die vergelijkbaar zijn met deze Sagamore Spirit Cask Strength
Creëer jouw smaakprofiel

Proefnotities

In de neus komt kaneel meteen duidelijk naar voren, gevolgd door kruidnagel en vanille die mooi blijven hangen.

In de mond is hij vol en kruidig, met zachte pure chocolade naast intense zwarte peper en bruine suiker. Een lichte toets honing brengt ronding en zorgt voor evenwicht zonder de kracht van de rye te verbergen.
  • Geleverd vanaf €7,50 Vanaf €150 gratis levering
  • Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden
  • 35 jaar passie en ervaring
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Uitsluitend levering in Nederland mogelijk via deze pagina. In welke landen leveren jullie nog?
  • Winnaar Becom Logistic Champion Award 2024
  • Winnaar Becom Payment Hero Award 2025
  • Winnaar Retailer of the Year - Webshop Award 2026 - 2027 (Eten & Drinken)
  • 97% tevreden klanten
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes:
    • Logo Mastercard
    • Logo VISA
    • Logo Bancontact
    • Logo iDeal
    • Logo Apple Pay
    • Logo Google Pay
    • Logo Amex

Productinfo over Sagamore Spirit Cask Strength

Sagamore Spirit Cask Strength is een Amerikaanse rye whiskey die vooral draait om kracht met nuance. Hij wordt gebotteld op vatsterkte, 56,1%, waardoor de whisky zijn volle intensiteit behoudt zonder dat het karakter vlak of eenzijdig wordt.

Wat deze Sagamore interessant maakt, is de manier waarop hij is opgebouwd. De blend combineert pure high-rye en low-rye whiskeys van 4 tot 7 jaar oud. De oudere component brengt diepere tonen zoals chocolade, hazelnoot en melasse mee, terwijl de jongere whiskey juist citrus en evenwichtige kruidigheid toevoegt. Zo krijgt de rye niet alleen pit, maar ook gelaagdheid.

Bij Drankenshop Broekmans plaatsen we deze fles graag tussen de rye whiskeys voor wie het samenspel tussen vat, graan en blendtechniek wil proeven. De rijping op American oak ondersteunt het geheel met een bescheiden houttoets, terwijl kruidigheid en aromatische lift duidelijker naar voren komen.

In de neus komt kaneel meteen duidelijk naar voren, gevolgd door kruidnagel en vanille die mooi blijven hangen.

In de mond is hij vol en kruidig, met zachte pure chocolade naast intense zwarte peper en bruine suiker. Een lichte toets honing brengt ronding en zorgt voor evenwicht zonder de kracht van de rye te verbergen.

Specificaties van Sagamore Spirit Cask Strength

Hoewel wij veel zorg dragen aan deze informatie, kan het gebeuren dat de foto’s of productspecificaties voor sommige producten met hoge rotatie intussen achterhaald zijn en je een nieuwere/andere release van hetzelfde product ontvangt.

Ben je heel specifiek op zoek naar de/het getoonde visuele uitvoering, vatnummer, botteldatum, distillatiedatum, ... om je collectie mee aan te vullen, dan raden we je aan om altijd eerst even per e-mail contact op te nemen met service@broekmans.be

Merk SAGAMORE
Bottelaar Unknown
Botteling
Inhoud 70cl
Alcohol percentage 56,1%
Soort Rye
Streek Onbekend
Land Verenigde Staten
Leeftijd Onbekend
No Age Statement
Multi-Vintage
Distillatiedatum Onbekend
Botteldatum Onbekend
Vat sterkte
Single cask
Vatnummer Onbekend
Vattype American Oak
Aantal flessen in botteling 0
Nectar exclusive
Cadeauverpakking
Collector item
Allergenen Geen specifieke allergeen informatie voor dit product
Tags Veel interesse, No age statement, Vatsterkte, Floral, Spiced, SITS-Stand-COTSWOLDS--INCHDAIRNIE--, In voorraad
Smaakprofiel - Bloemig Matig bloemig
Smaakprofiel - Ziltig Niet ziltig
Smaakprofiel - Geturfd Niet geturfd
Smaakprofiel - Houtig Zacht houtig
Smaakprofiel - Gekruid Matig gekruid
Smaakprofiel - Fruitig Zacht fruitig
Toon meer specificaties

Over SAGAMORE

We laten de mensen van Sagamore Distillery uit Baltimore even zelf aan het woord om deze driedubbel gedestilleerde, 100% in Maryland gemaakte rye whiskey te introduceren. Wij streven ernaar om de beste roggewhisky ter wereld te maken. De erfenis van Maryland Rye als een baken van kwaliteit vormt onze basis, maar het zijn de hedendaagse whiskyliefhebbers wereldwijd die ons inspireren.Wij geloven dat het tijd is voor een moderne benadering van Amerikaanse whiskey: een die een impactvol proces van graan tot glas vooropstelt met behulp van niet-genetisch gemodificeerde granen, verbinding met de lokale landbouwgemeenschap, en een vastberadenheid om de beste roggewhisky denkbaar te creëren. De geest van Sagamore leeft voort in onze bekroonde producten en gedisciplineerde streven naar uitmuntendheid.

Meer producten van dit merk


Tastingnotes van onze klanten

Voor dit producten werden nog geen waarderingen ingegeven

Hulp nodig?

Bekijk zeker de vaakgestelde vragen in onze klantenservice. Of neem contact op met onze klantenservice.

Aanbevolen combinaties

Sagamore Spirit Cask Strength
€ 113,28
+ 86
Sagamore Spirit Cask Strength
€ 158,38
+ 168
Sagamore Spirit Cask Strength
€ 256,37
+ 301

Veelgestelde vragen

Wat voor soort whisky is Sagamore Spirit Cask Strength?

Sagamore Spirit Cask Strength is een rye whisky.

Rye Whiskey daarentegen heeft rogge als voornaamste ingrediënt, waarbij het wettelijke minimumaandeel aan rogge 51% is. Het overgrote deel van deze whisky komt uit Kentucky, Verenigde Staten.

Je kunt het gebruik van granen in Amerikaanse whiskey vergelijken met de smaak die ze hebben wanneer je er brood van bakt. Rogge geeft een stoere, robuuste en volle smaak.

Dankzij het rijpen in nieuwe eikenhouten vaten wordt de scherpte van de whiskey verzacht, maar gelukkig blijft er altijd wel een randje behouden. Een aanrader rechtstreeks uit Kentucky is Michter's Rye Whiskey. Een andere zeer smakelijke rye whiskey is Templeton Rye Whiskey.

Wheat whiskey volgt hetzelfde verhaal, maar daarbij wordt rogge vervangen door tarwe. Tarwe creëert een erg zachte, licht verteerbare whiskey die toch nog voorzien is van enige body.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een no age statement whisky (NAS)?

Ja, Sagamore Spirit Cask Strength is een no age statement (NAS) whisky.  Maar wat wil dat precies zeggen?

Wanneer er een leeftijd vermeld wordt op de fles, dan moet dat volgens de regels altijd de jongste whisky in de blend zijn en niet de leeftijd die procentueel het meest vertegenwoordigd is in de blend.  Een producent zal in twee gevallen dus bewust er voor kiezen om geen leeftijd op zijn fles te vermelden: wanneer een oude whisky geblend wordt met een klein deeltje jongere whisky, of wanneer jonge whisky geblend wordt met een deeltje oudere whisky.  In het eerste geval wil hij geen jonge leeftijd op zijn fles zetten als zijn blend voornamelijk oudere whisky bevat, en in het tweede geval is marketingtechnisch gezien interessanter om uit te pakken met dat deeltje oudere whisky.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een single cask whisky?

Nee, Sagamore Spirit Cask Strength is geen single cask whisky.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een whisky op vatsterkte?

Ja, Sagamore Spirit Cask Strength is een whisky op vatsterkte.  Een cask strength whisky wordt voor het bottelen niet aangelengd met water, maar gaat rechtstreeks vanuit het vat in de fles en behoudt daardoor het alcoholpercentage van tijdens/na de rijping op het vat.

Eén van de voordelen van een whisky op vatsterkte is dat je als drinker zelf kan bepalen hoe sterk je je whisky graag hebt door deze zelf naar eigen voorkeur al dan niet aan te lengen met een beetje water, in plaats van dat de producent dit al voor jou heeft gedaan.

Is Sagamore Spirit Cask Strength geschikt om als cadeau te geven?

Hoewel deze Sagamore Spirit Cask Strength geen expliciete geschenkverpakking is of heeft, kan het zeker en vast een uitstekend cadeau zijn.  Giftpacks worden meestal als veilige keuze genomen om cadeau te geven omdat merken vaak de meest toegankelijke of hun populairste whisky combineren met een leuk accessoire in een mooie geschenkverpakking.  Maar als jij een cadeau zoekt voor een ervaren whisky-drinker zit die misschien niet meer te wachten op het zoveelste glas en dan is deze Sagamore Spirit Cask Strength misschien zelfs nog een betere keuze dan zo'n giftpack.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een goede keuze voor mij?

Deze Sagamore Spirit Cask Strength kan een whisky zijn die bij jou past als je houdt van een whisky met een bloemig karakter.  Deze bloemigheid is namelijk vrij nadrukkelijk aanwezig in het smaakprofiel.

We raden je echter aan om ook de rest van het smaakprofiel te bekijken, want deze bloemigheid is natuurlijk maar één deel van het totale karakter van deze whisky.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een geturfde whisky?

Nee, in deze Sagamore Spirit Cask Strength whisky is geen turf in het smaakprofiel te ontdekken.  De afwezigheid van enige rokerigheid maakt deze daarom geschikt voor wie niet houdt van een turfsmaak.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een kruidige whisky?

Ja, Sagamore Spirit Cask Strength is een whisky met een redelijk gekruid smaakprofiel: de kruidigheid van deze whisky zal je meteen vanaf de eerste sip uit je glas kunnen ontwaren.

De kruidigheid van een spirit kan op verschillende manieren tot stand komen.

  • Bij whisky ontstaan de kruidige tonen voornamelijk tijdens het rijpingsproces in houten vaten.  De gebruikte houtsoort (bv. Amerikaans eikenhout, Europees eikenhout) en of de vaten eerder al gebruikt werden (bv. sherryvaten) hebben een grote invloed op de kruidigheid van de whisky die er uit komt.
  • Bij rum kunnen de kruidige tonen eveneens voortkomen uit de gebruikte vaten, maar daarnaast is er ook een aparte klasse "Spiced rum" waarbij er extra specerijen toegevoegd worden.
  • Gin kent een veel kortere productiecyclus en haalt zijn kruidigheid daardoor meestal niet uit houtsoorten.  Kruidige tonen in een gin zijn gewoonlijk het rechtstreekse resultaat van de botanicals die gebruikt werden om de gin te "kleuren" en een eigen identiteit te geven.
Is Sagamore Spirit Cask Strength een fruitige whisky?

Op zich wel, maar Sagamore Spirit Cask Strength is een whisky met slechts een licht fruitig smaakprofiel: de fruitigheid van deze whisky zit verstopt in het smaakprofiel, in evenwicht met de andere onderdelen van het profiel.

  • Whisky’s met een fruitig karakter kunnen uiteenlopen van lichte en frisse appeltonen tot diepe, rijpe steenvruchten en exotische aroma’s. Deze fruitigheid kan ontstaan door de gebruikte granen, gist en fermentatie, de vorm van de pot stills en het vattype.
  • Rum, gemaakt van suikerriet of melasse, leent zich bij uitstek voor fruitige tonen. Van de frisse citrusaroma’s van een witte rum tot de diepe ananas- en banaantonen van een gerijpte variant – fruitigheid is een essentieel kenmerk in veel rums.  Ook hier hebben dezelfde factoren invloed op de fruitigheid als bij whisky.
Drink je Sagamore Spirit Cask Strength puur of met ijs?

Of je deze Sagamore Spirit Cask Strength whisky het beste met of zonder ijs drinkt is een persoonlijke keuze.  Wij hebben er altijd voor gekozen om geen standpunt in te nemen wat betreft het toevoegen van water of ijs aan whisky.  Er zijn zeker en vast goede redenen te bedenken om een beetje water toe te voegen aan je whisky, maar of dat voor jou een meerwaarde betekent of afbreuk doet aan je plezier moet je vooral zelf ontdekken.

Heeft Sagamore Spirit Cask Strength een hoog alcoholpercentage?

Whisky van meer dan 52% is eerder zeldzaam.  Vaak is zo'n hoog alcoholpercentage te danken aan het feit dat het een cask strength whisky betreft (een whisky op vatsterkte): de whisky wordt in dat geval niet aangelengd voor het bottelen waardoor deze aan een hoger alcoholpercentage in de fles gaat.  Whisky met een hoog alcoholpercentage heeft vaak baat bij enkele druppels water om de aroma's vrij te maken en de alcohol minder overheersend te maken in het glas, en is op zich ook nog prima toepasbaar in stevigere cocktails.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een onafhankelijke botteling?

Nee, Sagamore Spirit Cask Strength is een officiële botteling van Sagamore.

Is Sagamore Spirit Cask Strength geschikt voor een Irish Coffee?

Om een Irish Coffee volgens de regels van de kunst te maken heb je een Ierse whiskey nodig.  Omdat je hem gaat mengen met koffie en slagroom raden we je aan om een goede, maar niet overdreven dure whiskey te gebruiken.  Deze Sagamore Spirit Cask Strength is wel een whisky, maar omdat deze whisky uit Verenigde Staten komt is het niet de beste keuze om een "echte" Irish Coffee te maken.

Wist je dat de eerste Irish Coffee is uitgevonden in 1942 door barman Joe Sheridan? Hij werkte op het vliegveld in Foynes, in het westen van Ierland. De barman zag enkele vermoeide passagiers en bedacht dat ze koffie met iets speciaals nodig hadden. Om hen op te peppen, schonk hij ze koffie met een scheutje whiskey erdoor en wat koffie erop. Op de vraag of het Braziliaanse koffie was, antwoordde Sheridon: “No, my friend, this is Irish Coffee.” En zo geschiedde.

Is Sagamore Spirit Cask Strength vegan?

Volgens de gegevens waarover wij momenteel beschikken, kunnen we niet met zekerheid stellen dat dit product vegan is en wordt deze claim niet expliciet door het merk gemaakt.

Is Sagamore Spirit Cask Strength een biologische whisky?

Op basis van de gegevens waarover wij beschikken kunnen we besluiten dat deze Sagamore Spirit Cask Strength whisky van Sagamore geen biologisch product is.

Waar kan ik Sagamore Spirit Cask Strength kopen?

Er zijn verschillende plekken in België en Nederland waar je deze whisky kan bestellen, maar er zijn een aantal specifieke redenen waarom Drankenshop Broekmans de beste plek is om deze Sagamore Spirit Cask Strength en tal van andere Sagamore whisky te bestellen:

  • Eerlijke en correcte prijzen
  • Op en top Belgisch familiebedrijf, onder leiding van Jan Broekmans en sinds het begin gevestigd in het Limburgse Zolder
  • Meer dan 35 jaar ervaring in onze fysieke winkel in Zolder
  • Meer dan 8500 referenties op voorraad en meteen leverbaar: voor 10u besteld is dezelfde dag nog verzonden!
  • Breukvrije verzending dankzij eigen ontwikkelde verpakking
  • Geen rotzooi of plastic bij levering: al onze verpakking en opvulling kan gewoon in de papierbak
  • Gratis verzending vanaf 150 euro
  • Klantendienst vlot bereikbaar via mail om te helpen met en te antwoorden op al je vragen, bezorgdheden en mogelijke problemen die je zou ondervinden
  • Spaar automatisch loyalty tokens bij elke aankoop en ruil ze later in voor toegang tot exclusieve bottelingen
  • Klanten belonen ons met een 9,6 op 10 op basis van meer dan 680 reviews op Kiyoh, en met een 4,9 op 5 op basis van meer dan 450 reviews op Trustpilot
  • Drankenshop Broekmans draagt al jaren het officiële Becom Trustmark en won de afgelopen jaren al meerdere e-commerce awards voor onder meer hun logistiek en betalingsafhandeling
Sagamore Spirit Cask Strength
€ 77,59 incl. BTW
Drankenshop Broekmans NV
Wij merkten op dat u surft vanaf een andere locatie dan NL.
Nous avons remarqué que vous naviguez depuis un autre emplacement que NL.
We noticed that you are browsing from a different location than NL.

Kies een van volgende aub:
Veuillez choisir l'une des options suivantes :
Please choose one of the following:

Drankenshop Broekmans BE Drankenshop Broekmans NL